22 kwietnia 2019 Imieniny obchodzą Heliodor, Kajus, Leonia, Leonid, Łukasz, Soter, Strzeżymir, Teodor

herb c

Ankieta dotycząca likwidacji przejazdów kolejowych w związku z przebudową linii kolejowej Lk 14 na odcinku Ostrów Wielkopolski – Głogów.

W związku z prowadzonymi pracami planistycznymi dotyczącymi przebudowy linii kolejowej Ostrów Wlkp – Leszno – Głogów, jedna a koncepcji przewiduje likwidację dwóch przejazdów kolejowych na terenie Gminy Poniec. Inwestor chcąc poznać zdanie mieszkańców gminy przygotował ankietę w której można zająć swoje stanowisko w tym temacie.

Link: https://mamzdanie.org.pl/apex/

Osoby zainteresowane po wejściu na stronę w oknie "Treść konsultacji" jest link do mapy z przedstawionymi lokalizacjami przejazdów do likwidacji. Po włączeniu mapy po lewej stronie pokaże się lista przejazdów po kliknięciu na wybrany przejazd pokaże się opis dotyczący planowanych prac.

W przypadku uwag (zgody lub sprzeciwu) proszę o dodanie komentarza w oknie "komentarze" na stronie mamzdanie.pl z podaniem numeru przejazdu którego tyczy się uwaga (numer przejazdu z listy na mapie).

doz.drzewce

18 sierpnia 2018 r. w parku w Drzewcach od godz. 19:00 mieszkańcy wsi obchodzili święto plonów - dożynki. Obchody dożynkowe rozpoczęły się od  przejazdu przez wioskę  bryczkami z wieńcem i chlebem dożynkowym.

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej należy składać do końca sierpnia 2018 r. (załączając faktury VAT potwierdzające zakup oleju napędowego w okresie: od 01 lutego 2018r. do 31 lipca 2018r.)

Wnioski do pobrania w Urzędzie Miejskim w Poniecu, pok. nr 6 i na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Stawka zwrotu podatku akcyzowego w 2018 roku wynosi 1,00 zł od 1 litra zakupionego oleju napędowego. Maksymalna kwota zwrotu podatku akcyzowego na 1 ha użytków rolnych w 2018 roku wynosi 86,00 zł.


Pieniądze wypłacane będą do 31 października 2018 roku w przypadku złożenia wniosku w sierpniu br. przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

bron

Dnia 11 i 12 sierpnia w Poniecu były pełne atrakcji. Wszystko za sprawą Pierwszego Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznej. Mieszkańcy mieli okazję doświadczyć prawdziwej przygody i poczuć historię na własnej skórze. Całą imprezę zainicjowała parada zabytkowych pojazdów wojskowych wokół ponieckiego rynku. Rekonstruktorzy ubrani w pięknie stroje mieszczan, żołnierzy wywodzących się z Armii wielkopolskiej, włoskiej, brytyjskiej, niemieckiej czy bolszewickiej. Za nimi jechały pojazdy historyczne. Można było zobaczyć m.in. radziecki samochód terenowy GAZ-67 potocznie nazywany czapajewem, motocykle, KDF 82 - czyli Volkswagen Garbus w wersji frontowej, Fiat 508, Opel Kadett K38 czy Tarpan Honker w wersji bojowej.

Czytaj całość

szukanie

W środę 8 sierpnia w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniecu zainaugurowano III Obóz Szkoleniowo Badawczy. Środowe prelekcje, które miały przybliżyć nam zakres prac badawczych oraz historię regionu rozpoczęły pięciodniowy cykl wydarzeń badawczo – historycznych w naszej gminie.

Czytaj całość

RZ1

Każde dziecko ma prawo wychowywać się w kochającym, bezpiecznym domu. Nie każde jednak ma taką szansę!  Jeśli rodzice nie mogą zagwarantować mu odpowiedniej opieki, wówczas dziecku zapewnia się czasowo opiekę i wychowanie poza rodziną. Właśnie wtedy dzieci potrzebują rodziny zastępczej. Potrzebni są ludzie, którzy są gotowi podjąć się tego zadania. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przygotowuje szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. Ty też możesz zostać rodziną zastępczą dla dzieci, które marzą, by dorastać w kochającej i bezpiecznej rodzinie!