19 września 2019 Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir

3 kolejka

 

Wyjątkowo, bo w piątek 23 sierpnia o godzinie 18:30 na stadionie sportowym przy ul. Harcerskiej Piast Poniec zmierzy się w meczu 3 kolejki klasy okręgowej gr 5 z drużyną Juna Trans Stare Oborzyska. Serdecznie zapraszamy na trybuny.

milit.19

 

W dniach 7-11 sierpnia 2019 roku na terenie gminy Poniec odbył się czwarty etap prac terenowych z udziałem grup poszukiwawczych, zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu, Gminę Poniec, Grupę Badań Historycznych „Regiment”, Związek Harcerstwa Polskiego Poniec oraz Muzeum w Gostyniu. Celem badań była bitwa, która w 1704 roku rozegrała się między armią saską oraz szwedzką na terenach między Poniecem, Janiszewem, Miechcinem i Waszkowem. Podczas prac odnaleziono dziesiątki artefaktów z tamtej epoki.  Detektoryści mimo że nastawieni na poszukiwanie śladów historii z XVIII wieku, przy okazji znajdowali wiele różnych przedmiotów, nawet z epoki brązu.

Czytaj całość

herb c

Pracodawcom, którzy zawarli z młodocianym pracownikiem umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego, przysługuje dofinansowanie kosztów kształcenia, w wysokości:

 

herb c

W 2019r. producent rolny może składać do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego (w tym dzierżawcy) wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej do wysokości limitu zwrotu określonego na 2019r. w  terminie:

- od 1 lutego 2019r. do 28 lutego 2019r. producent składa wniosek o zwrot podatku akcyzowego wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) od 1 sierpnia 2018r. do 31 stycznia 2019r. dokumentującymi zakup oleju napędowego.


- od 1 sierpnia 2019r. do 2 września 2019r. producent składa wniosek o zwrot podatku akcyzowego wraz z fakturami VAT(lub ich kopiami) od 1 lutego 2019r. do 31 lipca 2019r. potwierdzającymi zakup oleju napędowego.

1

II turnus Zielonych Wakacji w Gminie Poniec dobiegł końca. Dwutygodniowe zajęcia przyciągnęły blisko 120 dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym z Ponieca, Drzewiec, Rokosowa oraz Żytowiecka.

 DNI2019XV

 

W dniach od 19 do 21 lipca, na stadionie miejskim w Poniecu, odbyły się Dni Ziemi Ponieckiej. Była to jubileuszowa, XV edycja tej imprezy, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

zielone.1.2019

 

Od 1 do 12 lipca 2019 roku odbył się I turnus Zielonych Wakacji organizowanych w gminie Poniec. Zajęcia jednocześnie odbywały się w 5 miejscowościach: Śmiłowie, Czarkowie, Łęce Małej, Łęce Wielkiej oraz Bogdankach.