25 września 2018 Imieniny obchodzą Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław

Popup

Rusza jesienna runda rozgrywek piłkarskich organizowanych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Lesznie. W najbliższą niedzielę (3 września) mecze rozegrają trzy drużyny z terenu gminy Poniec.

Gminne Centrum Kultury w Poniecu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na Turniej Darta, który odbędzie się w dniu 31 sierpnia br. o godz. 11:00 w siedzibie GCK w Poniecu (ul. Szkolna 3). Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne nagrody.

Gminne Centrum Kultury w Poniecu zorganizowało w dniu 27 sierpnia br. Wakacyjny Festyn w Parku Miejskim.

W dniu 25 sierpnia br. odbył się Turniej Ulicznej Piłki Nożnej zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu. Turniej przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W rozgrywkach udział wzięło 9 drużyn (4 w kat. gimnazjum oraz 5 w kat. szkoły podstawowej). Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy, plecaki, piłki nożne oraz koszulki z logo „Mistrzowie Piłkarskiej Ulicy”. Zostały również przygotowane nagrody dla najlepszego strzelca i bramkarza turnieju. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W dniach 2-3 września 2006r. w Gostyniu odbędzie się wystawa rzemieślnicza.

Gminne Centrum Kultury w Poniecu zaprasza w dniu 27 sierpnia 2006 r. (niedziela) do Parku Miejskiego w Poniecu na wakacyjny festyn.

W dniu 21 sierpnia br. w budynku Kina Powstaniec odbył się maraton filmowy trylogii „Władca Pierścieni” w reżyserii Petera Jacksona. Publiczności dopisała wytrzymując 9 godzin oglądania filmu. Maraton filmowy skończył się o godzinie 19:00.

W okresie letnim w budynku Szkoły Podstawowej w Poniecu wymieniono 25 okien.

W dwóch sołectwach gminy Poniec mieszkańcy otrzymali nowe płyty taneczne. Wykonano płytę z kostki betonowej na placu zabaw w Grodzisku o wymiarach 10 x 12 mb oraz płytę o wymiarach 10 x 15 mb o nawierzchni betonowej na placu obok świetlicy wiejskiej w Teodozewie.

W gminie Poniec zakończył się III i ostatni turnus „Zielonych Wakacji”. Głównym celem letnich zajęć było zorganizowanie opieki i ciekawej formy spędzania czasu dla dzieci w okresie wzmożonych prac polowych.
W trakcie trwania programu „Zielone Wakacje” tj. od 10 lipca do 18 sierpnia br. w zajęciach udział wzięło około 320 dzieci z następujących miejscowości:
Łęka Wielka, Żytowiecko, Dzięczyna, Rokosowo, Sarbinowo, Szurkowo, Janiszewo, Drzewce i Poniec.