16 czerwca 2019 Imieniny obchodzą Alina, Aneta, Benon, Budzimir, Jan, Justyna, Ludgarda

W poniedziałek 27 listopada br. Radni Rady Miejskiej w Poniecu spotkali się na pierwszej Sesji. Uroczystego otwarcia Sesji dokonał Radny Senior Tadeusz Kaźmierczak.

W dniu 26 listopada br. odbyła się II tura wyborów Burmistrza Ponieca.

W miesiącu październiku br. w Gminie Poniec rozpoczęto wymianę oświetlenia ulicznego.  W wyniku modernizacji wymienia się wyeksploatowane oprawy typu KOR-125W, KOR-250W, ORZ 7 250W i OUR 125W, w których zamontowane były w większości wysokoprężne lampy rtęciowe, o niskiej skuteczności świetlnej.

Dnia 18.11.2006 r. w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu odbyły się gminne eliminacje do Powiatowego Konkursu Piosenki „ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE” KROBIA 2006
Każdy z uczestników konkursu wykonał wybraną przez siebie piosenkę.

Gminne Koło Hodowców i Producentów Bydła w Poniecu zorganizowało po raz kolejny Konkurs Odchowu Cieląt.
W dniu 10 listopada br. odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Prezydent Federacji Hodowców Bydła – Leszek Hądzlik, Burmistrz Ponieca, Kazimierz Dużałka oraz dyrektorzy Centrum Rozrodu Anna Włodarczyk i Ireneusz Beczkiewicz.

"Szanowni Państwo!
Drodzy Mieszkańcy Gminy Poniec!
 

W dniu16 listopada br. w budynku Gminnego Centrum Kultury został zorganizowany Turniej tenisa stołowego przez Poniecki Klub Sportowy „Piast” dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.