19 września 2019 Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir
W dniach 2-3 września 2006r. w Gostyniu odbędzie się wystawa rzemieślnicza.

Gminne Centrum Kultury w Poniecu zaprasza w dniu 27 sierpnia 2006 r. (niedziela) do Parku Miejskiego w Poniecu na wakacyjny festyn.

W dniu 21 sierpnia br. w budynku Kina Powstaniec odbył się maraton filmowy trylogii „Władca Pierścieni” w reżyserii Petera Jacksona. Publiczności dopisała wytrzymując 9 godzin oglądania filmu. Maraton filmowy skończył się o godzinie 19:00.

W okresie letnim w budynku Szkoły Podstawowej w Poniecu wymieniono 25 okien.

W dwóch sołectwach gminy Poniec mieszkańcy otrzymali nowe płyty taneczne. Wykonano płytę z kostki betonowej na placu zabaw w Grodzisku o wymiarach 10 x 12 mb oraz płytę o wymiarach 10 x 15 mb o nawierzchni betonowej na placu obok świetlicy wiejskiej w Teodozewie.

W gminie Poniec zakończył się III i ostatni turnus „Zielonych Wakacji”. Głównym celem letnich zajęć było zorganizowanie opieki i ciekawej formy spędzania czasu dla dzieci w okresie wzmożonych prac polowych.
W trakcie trwania programu „Zielone Wakacje” tj. od 10 lipca do 18 sierpnia br. w zajęciach udział wzięło około 320 dzieci z następujących miejscowości:
Łęka Wielka, Żytowiecko, Dzięczyna, Rokosowo, Sarbinowo, Szurkowo, Janiszewo, Drzewce i Poniec.

W dniu 25 sierpnia br. (piątek) o godz. 1100 na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Poniecu odbędzie się TURNIEJ ULICZNEJ PIŁKI NOŻNEJ drużyn 5 osobowych.

16 sierpnia br. została zorganizowana kolejna dyskoteka dla dzieci uczestniczących w „Zielonych Wakacjach”.

Państwo Przybył z Szurkowa zaprosili do siebie dzieci biorące udział w programie „Zielone Wakacje”.

W dniu 10 lipca 2006 roku Filia  Biblioteczna w Żytowiecku ogłosiła  wakacyjny konkurs plastyczny pt. Mój ulubiony bohater książkowy. Konkurs zainicjowała bibliotekarka Natasza Dziubałka. Zgodnie z regulaminem konkursu należało przedstawić swego ulubionego bohatera lub bohaterów, wykorzystując w tym celu dowolną technikę plastyczną. Rywalizować mogły dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 10 oraz powyżej lat 10.