19 września 2019 Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir

e718aa

6 kwietnia Piast Poniec był gospodarzem ćwierćfinałów wojewódzkich KINDER + SPORT. Nasze zespoły dziewcząt spisały się znakomicie.

Czytaj całość

1soltys

W 18 sołectwach na terenie naszej gminy mieszkańcy wybrali nowych sołtysów i rady sołeckie.

senior1

 

W piątkowe popołudnie 29 marca 2019 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Klubu Seniora w Poniecu. W wydarzeniu tym uczestniczyło ponad osiemdziesiąt osób. Obok uczestników Klubu na zaproszenie Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego oraz Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu Hanny Koniecznej przybyło wielu z gości, m. in. Z-ca Burmistrza Ponieca Eugeniusz Nowak, Sekretarz Gminy Marcin Pazdaj, Skarbnik Gminy Agnieszka Minicka, proboszcz ks. Krzysztof Szymendera, Przewodniczący Rady Miejskiej w Poniecu Jerzy Kusz oraz przewodniczący stałych Komisji Rady, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu Maciej Malczyk, Prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji Łukasz Idowiak, a także przedstawiciele organizacji i instytucji z terenu gminy Poniec, w tym przewpdnicząca Klubu Seniora "Złota Jesień" Stanisława Bielak oraz przewodniczący Klubu Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Poniecu Kazimierz Musielak.

557192046 n

Wyjątkowo, bo już z końcem marca zakończyły się zajęcia w roku szkolnym 2018/2019 na świetlicy środowiskowej w Rokosowie. Na ostatnim spotkaniu odbyły się warsztaty plastyczne. Przy pomocy farb i pisaków do tkanin oraz białego T-shirta powstały oryginalne i kolorowe koszulki na których nie zabrakło pamiątkowych podpisów oraz haseł związanych ze świetlicą. Tego dnia nikt ze świetlicy nie wyszedł z pustymi rękoma. Dla każdego przygotowano drobny upominek sportowy zgodny z hasłem ‘W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Zapraszamy do galerii

IMG 6436

Z okazji XIV rocznicy śmierci naszego wielkiego Rodaka Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Gminy Poniec, delegacja władz samorządowych w imieniu Gminy złożyła kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym długoletni pontyfikat Ojca Świętego.

biblioteka.201911

Na językach, Dobble, Kamienie w kieszenie, Pięć sekund, Mrówki, Ryzyk fizyk… Te i wiele innych gier zostało rozegranych 15 marca podczas spotkania "Planszówkowy zawrót głowy"w Gminnej Bibliotece. Ten świetny sposób na wspólne spędzanie czasu, integrację rodzinną czy przyjacielską przyciągnał sporą liczbę osób chetnych sprawdzic się w niecodziennych rozgrywkach. Juz dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania w Bibliotece.

Czytaj całość

emeryci.03

W dniu 18 marca 2019 r. w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbyło się spotkanie organizacyjne członków i sympatyków powstającego Klubu Seniora w Poniecu. Utworzony w ramach realizowanego projektu "Nie jesteśmy sami - kompleksowy program wsparcia osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych z gminy Poniec" Klub Seniora to działanie skierowane do seniorów z terenu naszej gminy.

image111

Samorządowcy reprezentujący gminę Poniec zakończyli wczorajszy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Gostyńskiego na trzecim miejscu. Rywalizacja ta stała się już tradycją. W niedzielę 10 marca w hali gostyńskiego liceum odbyła się kolejna edycja turnieju.