18 grudnia 2017 Imieniny obchodzą Bogusław, Gracjan, Gracjana, Laurencja, Wilibald, Wszemir

Popup

IMG 9751

W środowy wieczór na torach bowlingowych w Poniecu odbył się kolejny z turniejów. Tym razem do rywalizacji przystąpiły kobiety. Panie rozegrały po trzy gry, z których dwie z najwyższymi wynikami zostały zaliczone do klasyfikacji generalnej i miały ostateczny wpływ na sumę punktów i miejsce.

Czytaj całość

DNI FOTO NET 2017

Mnóstwo dobrej zabawy i pozytywnej energii towarzyszyło kolejnym już XIII Dniom Ziemi Ponieckiej. Przyciągająca corocznie tłumy impreza rozpoczęła się tak naprawdę już w czwartek, gdzie swoją rywalizację zapoczątkowały sołectwa w kolejnej już jedenastej edycji wielkiego turnieju sołectw Sołtysiada. Zacięte rozgrywki w każdej z 18 konkurencji trwały aż do sobotniego popołudnia. Łącznie w sportowej rywalizacji wzięło udział 450 uczestników z 18 sołectw z terenu Gminy Poniec. Ostatecznie triumfowała reprezentacja Zawady, przed ekipami ze Śmiłowa oraz Janiszewa. Tradycyjnie dla zwycięzców nie zabrakło atrakcyjnych nagród zarówno tych indywidualnych jak i grupowych.

przedszkole pizza

Już w poniedziałek 26 czerwca, czyli tuż po zakończeniu roku szkolnego w ponieckim przedszkolu rozpoczęły się Zielone Wakacje. Turnus, który rozpoczął się 26 czerwca, trwał 10 dni i zakończył się w piątek 7 lipca br.  W ostatnim dniu zajęć dzieci razem z opiekunkami udały się na wycieczkę autokarową do Boszkowa do Krainy Smaków.

gody.2017.grupowe

Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne  Gody to jubileusz, obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. W Gminie Poniec, aż 17 par świętowało wspólnie swój jubileusz. Z tej okazji Burmistrz Ponieca Jacek Widyński zorganizował spotkanie z parami obchodzącymi 50, 55, 60 i 65 - lecie pożycia małżeńskiego.

ZIELONE WAKACJE 2017 PLAKAT2rowerlipiec2017

ZIELONE WAKACJE !

Zapraszamy wszystkie dzieci, które ukończyły  6 lat na Zielone Wakacje w gminie Poniec

W programie znajdą się m.in. Warsztaty Cukiernicze przeprowadzone przez ponieckich cukierników Bartka i Piotra Lisiak; Spotkanie z Geologiem czyli lekcja biologii pt. Co ciekawego znajduje się w ziemi?. Ponadto odbędą się I Letnie Igrzyska Świetlicowe, które wyłonią zwycięzcę w każdym turnusie - finałowa ceremonia odbędzie się w kompleksie boisk Orlik 2012 w Poniecu. Każda miejscowość, w której będą odbywać się Zielone Wakacje będzie zdobywać punkty i walczyć o Puchar dla swojej świetlicy. W programie znalazła się też ciekawa lekcja biblioteczna, zmagania bowlingowe oraz popularna „FOTOBUDKA”. Na zakończenie każdego Turnusu uczestnicy pojadą na jednodniową wycieczkę.

Zapisy w Gminnym Centrum Kultury do 3 lipca 2017 roku.

2 Maksymilian Kuzniak

Troje mieszkańców Ponieca wzięło udział w Mistrzostwach Europy Taekwondo International, które odbyły się w ostatni weekend czerwca w Częstochowie. Najważniejsza w sezonie 2016/2017 i kończąca ten sezon impreza przyciągnęła blisko 500 zawodników z Polski, Węgier, Niemiec, Anglii, Walii, Szkocji, Ukrainy, Irlandii, Argentyny, USA, Austrii, Czech, Armenii i Rosji.