23 czerwca 2017 Imieniny obchodzą Agrypina, Albin, Bazyli, Józef, Piotr, Prosper, Wanda, Zenon, Zenona

Obraz 021

W sobotni wieczór 14 stycznia br. ponad 120 miłośników Kopa spotkało się w Łęce Wielkiej na VII Turnieju Kopa o Puchar Burmistrza Ponieca.
Rozgrywki, które rozpoczęły się o godzinie 19:00 trwały do późnych godzin wieczornych. Zawodnicy rozegrali pięć rund, w czasie przerw tradycyjnie korzystali ze słodkiego poczęstunku, kawy oraz kolacji przygotowanej przez organizatorów.

mateusz1

Niezwykłą odwagą wykazał się Mateusz Fiebich z Ponieca, który w ubiegłym tygodniu uratował życie kobiecie na leszczyńskim dworcu kolejowym. Ryzykując własne zdrowie i życie w obliczu ogromnego niebezpieczeństwa powstrzymał napastnika i udzielił pomocy potrzebującej osobie.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst  jednolity Dz. U. z 2016 roku  poz. 446 ze zmianami) zwołuję XXII Sesję Rady Miejskiej w Poniecu na dzień 13 stycznia 2017 roku o godz. 15:00 w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu.

nownoroczny

Wyjątkowy, noworoczny koncert w wykonaniu Dziecięco Młodzieżowej Orkiestry Dętej GCK pod batutą kapelmistrza Wiktora Bąka zabrzmiał w niedzielę 8 stycznia, o godz. 16.00 w hali widowiskowej w Poniecu.

Zobacz całość

herb c

Zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej na terenie gminy Poniec działa punkt, w którym udzielane są nieodpłatnie porady prawne dla osób uprawnionych.

ZS w ŻytowieckuMimo przygotowań do świąt i codziennych obowiązków młodzi mieszkańcy gminy Poniec znaleźli czas i chęć, by wesprzeć potrzebujących. W ramach prowadzonej powiatowej akcji MIKOŁAJE 2016 uczniowie i wychowawcy Publicznego Gimnazjum w Poniecu i Zespołu Szkół w Żytowiecku objęli patronatem dzieci z rodzin najuboższych i przygotowali dla nich świąteczne paczki pod choinkę.

sesja 21Radni Rady Miejskiej w Poniecu jednogłośnie przyjęli projekt budżetu gminy Poniec przedstawiony przez Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego.

HARMONOGRAM  ODBIORU  ODPADÓW  KOMUNALNYCH W GMINIE PONIEC w okresie od 01.01.2017 r. do 31.12.2019 r.

Dane firmy odbierającej odpady komunalne:
MZO Sp. z o.o. Leszno, ul. Saperska 23, 64-100 Leszno / www.mzoleszno.com.pl
Baza-Rawicz – ul. Kadecka 34, 63-900 Rawicz; tel.65 545 32 71, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


1.    W przypadku, gdy w ustalony dzień odbioru odpadów zmieszanych przypada dzień ustawowo wolny od pracy, odbiór odpadów odbędzie się w następnym dniu niebędącym dniem wolnym od pracy.
2.    Odpady należy wystawić przed posesję w miejscu łatwo dostępnym, do godziny 6:00 rano (dotyczy to również zbiórek objazdowych).
3.    Worki z odpadami segregowanymi powinny być pełne i zawiązane. Do worków należy wrzucać puste, zgniecione plastikowe butelki i opakowania, złożone kartony, niepotłuczone szkło!

 

harm.1

 

harm.2

narada soltysow 2016Zespół Humoreska uświetnił doroczne spotkanie Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego z sołtysami naszej gminy. Młodzież pod kierunkiem Pani Edyty Wojciechowskiej zaśpiewała najpiękniejsze tradycyjne i nowoczesne kolędy wprowadzając zebranych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Burmistrz Ponieca Jacek Widyński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej  Jerzy Kusz złożyli sołtysom życzenia spokojnych, radosnych Świąt, spędzonych w gronie najbliższych.

Zapraszamy do galerii