22 stycznia 2019 Imieniny obchodzą Anastazy, Dobromysł, Gaudencjusz, Gaudenty, Marta, Wincenty

Popup

harcerze wakacje 2018

 

W te wakacje zuchy z Ponieca i Leszna wyjechały na kolonię nad jezioro Stoczek w woj.kujawsko-pomorskim. Podczas tygodniowego pobytu dzieci bawiły się w mieszkańców galijskiej wioski, ponieważ motywem przewodnim kolonii były przygody Asterixa i Obelixa ze znanego komiksu.

szkolenieGoogle promo

Zapraszamy 2 sierpnia w godzinach 13.00-14.30 na Google Internetowe Rewolucje! Miejsce spotkania to nasza siedziba, ul. 1 Maja 13/3 w Gostyniu. Na wydarzenie zapraszamy osoby chcące założyć swoją działalność gospodarczą, pracowników MŚP oraz przedstawicieli NGO.

kajaki2018

Blisko 35-cio osobowa grupa wzięła udział w I Wakacyjnym spływie kajakowym, który w niedzielę 8 lipca zorganizował poniecki Ośrodek Sportu i Rekreacji.Miłośnicy aktywnego wypoczynku, którzy zdecydowali się wziąć udział w spływie, niedzielę spędzili nad Baryczą, niezwykle urokliwą rzeką, której około 18 km odcinek mogli poznać pokonując trasę z Wąsosza do Ryczenia. Tuż przed godziną 10.00 grupa wyruszyła w drogę. Najpierw krótki odcinek po rzece Orli, a następnie po Baryczy, do celu wyprawy, miejscowości Ryczeń, z krótkim postojem na posiłek we wsi Sądowel. Kilkugodzinna wyprawa połączona z bezpośrednim kontaktem z naturą z pewnością przyniosła wiele pozytywnych wrażeń. Po dotarciu do celu, na uczestników czekało rozpalone ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Zmęczona, aczkolwiek zadowolona grupa tuż przed 17.00 wróciła do Ponieca. Widząc zadowolenie uczestników, można zakładać, iż nie był to ostatni wspólny wyjazd.

GALERIA

50 2018

„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie" tymi słowami podczas mszy świętej odprawianej przez Proboszcza Ponieckiej Parafii ks. Krzysztofa Szymenderę  rozpoczęły się uroczyste obchody jubileuszów 50, 55, 60 i 65 - lecia pożycia małżeńskiego.  Spotkanie tak ważnych jubileuszy jakimi są Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne Gody w dniu 29 czerwca 2018 r. zorganizował Burmistrz Ponieca Jacek Widyński.   W Gminie Poniec jubileusz wspólnie świętowało, aż 17 par. Otwarcia uroczystości Jubileuszowej w Ośrodku Sportu i Rekreacji w  Poniecu, powitania Jubilatów oraz władz samorządowych dokonał Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystian Juśkiewicz.

stow

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego zaprasza na szkolenie „Skuteczna promocja Twojej firmy w Internecie”, które odbędzie się w dniu 19 lipca 2018 roku (czwartek) w godzinach 9.00-14.00 w Sali SWPPG, Gostyń, ul. 1 Maja 13/3.

Ork

Wszyscy zgodnie podkreślają, że to jest prawdziwa chluba. Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca pod batutą Wiktora Bąka uświetnia wszelkie gminne imprezy i uroczystości. Co ważne, od lat wychodzi też poza ramy gminy, przez co zyskuje popularność w regionie, a także rozsławia gminę Poniec.  Teraz osiągnęła ogromny sukces na XIX Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Giulianova we Włoszech. Właśnie dlatego Burmistrz Ponieca p. Jacek Widyński oraz Przewodniczący Rady Gminy p. Jerzy Kusz złożyli serdeczne gratulacje dla całej społeczności orkiestry. Nie zabrakło symbolicznego tortu, a także wielu podziękowań dla osób odpowiedzialnych za sukces Orkiestry. W środowy wieczór było dużo wzruszeń gdzie wspólnie z rodzicami wspominano wspaniałe chwile, które muzycy spędzili we Włoszech.

Zapraszamy do galerii

herb c

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2018 roku  poz. 884 ze zmianami) zwołuję XXXVI Sesję Rady Miejskiej w Poniecu na dzień 26 czerwca  2018 roku o godz. 14:00  w  sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.