24 października 2017 Imieniny obchodzą Antoni, Boleczest, Filip, Hortensja, Marcin, Rafał, Rafaela, Salomon

Popup

siata cup

W dniu 18 lutego Piast Poniec był organizatorem turnieju mini siatkówki. W hali widowiskowo sportowej do rywalizacji w II PONIEC VOLLEY CUP stanęło 36 zespołów z 13 klubów.

Turniej mini siatkówki w kategorii dwójek dziewcząt z rocznika 2006 miał charakter ogólnopolski. Naszymi gośćmi byli: Zahir Volley Wschowa, Ares Nowa Sól, MUKS Kalisz, Polon Krotoszyn, UKS Śmigiel, MKS MOS Śrem, Lider Rokietnica, Kaniasiatka Gostyń, Zenit Wrocław, Siatkarz Jarocin, UKS 6 Rawicz oraz Spartakus Lniano, który aby dotrzeć do nas musiał pokonać dystans ponad 250 kilometrów. Przez ponad 6 godzin, 85 dzieci toczyło bardzo zacięte boje. Rozegrano w sumie 198 spotkań. Turniej stał na wysokim poziomie. Mecze były bardzo zacięte. O końcowym zwycięstwie nie raz decydował zaledwie punkt. Zwycięzcą drugiej edycji turnieju została drużyna Lider Rokietnica, która w bezpośrednim pojedynku pokonała UKS Śmigiel. Trzecie miejsce zajął zespół Zahir Volley Wschowa. Najlepsza dwójka z Ponieca (Roksana Rychel/Kasandra Juskowiak) zajęła 5 miejsce. Pozostałe drużyny z Ponieca uplasowały się na miejscach 11 i 19. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dla 6 najlepszych drużyn ufundowano również medale. Natomiast 4 najlepsze ekipy otrzymały puchary. Statuetkę dla najlepszej zawodniczki – MVP turnieju – otrzymała Gabriela Dziemska, zawodniczka Lider Rokietnica. Klub Piast Poniec ponadto reprezentowały: Amelia Zielińska, Jessica Musielak, Kamila Borowiec, Wiktoria Wrotyńska, Martyna Sawarzyńska, Julia Małyszek, Zuzia Lisiecka. W grze zawodniczek ponieckich z turnieju na turniej widać  zdecydowany progres. Z każdym tygodniem nasz gra wygląda coraz lepiej, co napawa sporym optymizmem przed najważniejszą częścią sezonu. Przed nami  turnieje w Szlichtyngowej (10-11 marca-dziewczyny), Śmiglu (18 marca-dziewczyny), Rokietnicy (25marca-dziewczyny i chłopcy) oraz rozgrywki KINDER+ SPORT. Serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji turnieju należą się rodzicom zawodniczek, którzy przez cały czas trwania turnieju dbali o jego sprawny przebieg. Oczywiście cała impreza nie odbyła by się bez naszych sponsorów. Po raz kolejny firma ALFA ELECTRIC i RASCO nas wspierają i pozwalają naszym zawodnikom realizować się w swojej pasji. Wielkie dzięki za tą pomoc!!! Swoją cegiełkę do organizacji przyłożył również OSiR Poniec, GCK w Poniecu oraz Gmina Poniec.