16 lipca 2018 Imieniny obchodzą Andrzej, Benedykt, Dzierżysław, Dziersław, Eustachy, Eustachiusz, Faust, Maria Magdalena, Marika, Ostap, Ruta, Stefan

Popup

zielone 2 turnus net

II Turnus Zielonych Wakacji w Gminie Poniec za nami. Zajęcia dla dzieci odbywały się tym razem w pięciu miejscowościach: Bogdankach, Łęce Małej, Żytowiecku, Rokosowie i Drzewcach.

Przed dwa tygodnie chętni mali mieszkańcy naszej gminy uczęszczali na zajęcia gdzie miały zapewnioną opiekę, posiłek oraz mnóstwo atrakcji. Podczas trwania każdego turnusu dzieci wzięły udział w warsztatach cukierniczych, odbyły lekcję z Geologiem, przeniosły się w bajkowy świat w Bibliotece GCK, odwiedziły poniecki bowling oraz zrobiły zdjęcie w papularnej Fotobudce. Ponadto dzieci razem ze swoimi opiekunkami m.in. robiły gniotki, chodziły na podchody, tworzyły balonikowe cuda, dekorowały słoiczki, piekły ciasteczka.

Podczas turnusu każda miejscowość walczyła o punkty w konkurencjach Poezja Smaków oraz Nasza twórczość Literacka. Finałowym akcentem Letnich Igrzysk Świetlicowych były zmagania na Orliku podczas których, reprezentanci świetlic zatańczyli układ choreograficzny, wyśpiewali punkty w Świetlicowym Idolu raz zdobyli punkty w konkurencjach sprawnościowych. Na zakończenie ogłoszono wyniki oraz wręczono cukierki i dyplomy. Zwycięzcą Letnich Igrzysk Świetlicowych okazała się świetlica w Rokosowie - na ręce której trafił puchar.   

Na zakończenie turnusu odbyła się wycieczka do Aquparku Wrocław, gdzie wielbiciele kąpieli przez 3 godziny mieli do dyspozycji wszystkie atrakcje obiektu. Od 7.08.2017r. rozpoczął się trzeci turnus Zielonych Wakacji w miejscowościach: Szurkowo, Sarbinowo, Dzięczyna, Waszkowo i Janiszewo.

Zapraszamy do galerii:

II turnus zielonych wakacji

Letnie igrzyska świetlicowe