23 lutego 2019 Imieniny obchodzą Bądzimir, Damian, Florentyn, Łazarz, Piotr, Romana, Roma, Seweryn

Popup

przekazanie osp18

W dniu 27 stycznia odbyła się uroczystość przekazania i włączenia do podziału bojowego samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Poniecu i Szurkowie.
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy MAN dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Poniecu został zakupiony dzięki środkom przekazanym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz samorząd gminy Poniec.


W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Poniecu procedurę przetargową przeprowadziła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. W dniu 20 września 2017 roku nastąpiło otwarcie ofert złożonych w postępowaniu przetargowym na „dostawę ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Poniecu”.
Zwycięską ofertę złożyła firma STOLARCZYK MIROSŁAW TECHNOLOGIA POŻARNICZA z Kielc. Druhowie otrzymali ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy MAN z napędem na 4 koła, zbiornikiem wody o pojemności 6000 litrów i środka pianotwórczego o pojemności 600 litrów za kwotę 1.041.810,00 PLN.
Uroczystego aktu przekazania dokonali Burmistrz Ponieca Pan Jacek Widyński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Poniecu Pan Jerzy Kusz oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu mł. bryg. Michał Pohl.
Dotychczasowy samochód pożarniczy STAR będący w dyspozycji  OSP Poniec został przekazany i będzie służył strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych w Szurkowie i Sarbinowie. Samochód ratowniczo-gaśniczego JELCZ 022 na podwoziu STARA posiada zbiornik na wodę o pojemności 2000 litrów i środka pianotwórczego o pojemności 200 litrów.

Foto: Poniec Moje Misato

Zapraszamy do galerii