25 września 2018 Imieniny obchodzą Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław

Popup

IMG 9981

W związku z rosnącym zagrożeniem życia i zdrowia wśród młodzieży, wynikającego z coraz większej dostępności substancji o działaniu psychoaktywnym 20 marca br. odbyły się prelekcje z pracownikami MONAR-u w Lesznie.

W 45 minutowych spotkaniach wzięli udział uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej w Poniecu oraz klas II i III Gimnazjum. Hanna Jędrzejewska razem z Wojtkiem Łaszczyńskim opowiedzieli o uzależnieniu,  substancjach psychoaktywnych oraz niesieniu pomocy osobom mającym problem z uzależnieniem. Najważniejszym punktem spotkania, było uzyskanie odpowiedzi na pytanie  które wielokrotnie padało z ust zaproszonych gości „Jakie koszty ponosi osoba uzależniona od hazardu, alkoholu, narkotyków, Internetu lub dopalaczy”?. Taka osoba traci przede wszystkim w aspekcie finansowym, zdrowotnym, rodzinnym, towarzyskim i prawnym. Prowadzący prelekcji życzyli swoim słuchaczom, aby nigdy nie osiągnęli dna moralnego i przestrzegali przed „braniem” substancji psychoaktywnych.

Zapraszamy do galerii