19 września 2019 Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir

osp konkurs 19

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 5 marca 2019r. w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do eliminacji gminnych przystąpiło 18 uczniów reprezentujących Szkołę Podstawową w Poniecu oraz Szkołę Podstawową w Żytowiecku. Eliminacje przeprowadzono w dwóch etapach. W I etapie eliminacji zawodnicy rozwiązywali test pisemny w którym musieli odpowiedzieć na 25 pytań. Do drugiego etapu eliminacji zakwalifikowano 3 zawodników z największą liczbą zdobytych punktów. W II etapie eliminacji zawodnicy odpowiadali na zestawy trzech pytań -  dwa pytania z wiedzy o ochronie przeciwpożarowej i jedno pytanie z wiedzy o sprzęcie (omówienie co to za sprzęt i do czego służy) oraz dodatkowo na jedno pytanie z pierwszej pomocy medycznej.


Zwycięzcą eliminacji gminnych w grupie wiekowej – szkoły podstawowe została Zofia Poprawska ze Szkoły Podstawowej w Poniecu, II miejsce zajęła Wiktoria Wrotyńska ze Szkoły Podstawowej w Poniecu, a trzecie Marta Giera ze Szkoły Podstawowej w Żytowiecku.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczył Burmistrza Ponieca Pan Jacek Widyński, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Poniecu dh Ryszard Giera i Komendant Gminny OSP w Poniecu dh Jerzy Wendzonka. Wszyscy uczestnicy gminnych eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” zorganizował Zarząd OM – G ZOSP RP w Poniecu i OSP Poniec, nagrody rzeczowe ufundował Urząd Miejski w Poniecu.
 
Zapraszamy do galerii