19 września 2019 Imieniny obchodzą Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir

 DNI2019XV

 

W dniach od 19 do 21 lipca, na stadionie miejskim w Poniecu, odbyły się Dni Ziemi Ponieckiej. Była to jubileuszowa, XV edycja tej imprezy, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

Atrakcje dla mieszkańców, jak i gości z okolic i dalszych miejscowości, rozpoczęły się w piątek od otwarcia lunaparku, z kolejką górską i kartodromem. O godzinie 20: 00 rozpoczęły się koncerty gwiazd muzyki disco-polo. Do Ponieca przyjechali prawdziwi weterani muzyki disco - polo, których okres świetności przypadał na latach 90- te zeszłego wieku, zespół Skaner oraz powstały w 2012 roku zespół Piękni i Młodzi. Na scenie rozbrzmiała taneczna muzyka, przy której publiczność bawiła się wspaniale. Wraz z wokalistami śpiewano ich największe hity m.in.: „Nadzieja”, Pociąg do gwiazd”, „Amore” zespołu Skaner czy też „Niewiara”, „Ona jest taka cudowna” i „Kocham się w Tobie” zespołu Piękni i Młodzi. Patrząc na roztańczony tłum, który zapełnił stadion, można śmiało stwierdzić, że zaproszenie takich gości było strzałem w dziesiątkę.

Sobotnie świętowanie na stadionie sportowym rozpoczęło się przed południem. O godzinie 11: 00 wystartowała pierwsza edycja imprezy biegowej Poniecka 10-tka 1 Famag Bieg.

Po zakończeniu biegu ruszył blok sportowo-rekreacyjny, gdzie rozegrano kilkanaście sportowo-zręcznościowych konkurencji, w których do wygrania były bardzo atrakcyjne nagrody. Dzieci poszukiwały złota, skakały w worku, kobiety rzucały jak najdalej torebką, a prawdziwi mężczyźni zamienili się w drwali. Rywalizacja jak zawsze była zacięta, ale warty podkreślenia jest fakt, że cała zabawa przebiegała w duchu dobrej zabawy i w miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy brali udział w loterii, w której mogli wygrać atrakcyjne nagrody. Główną z nich była pralka, która trafiła do pani Katarzyny Walczak z Ponieca.

Nowym punktem programu była próba ustanowienie rekordu Polski w liczbie osób pijących mleko z tubki. I tu mieszkańcy naszego regiony nie zawiedli- rekord został pobity.

Kolejną nową atrakcją podczas święta naszego miasta były loty widokowe śmigłowcem, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Po zakończeniu turniejowych zmagań publiczność przeniosła się pod scenę. Część estradową sobotniego wieczoru rozpoczął kabaret Weźrzesz ze Skarżyska-Kamiennej, tworzony przez Katarzynę i Jarosława Pająków. Po dużej dawce humoru przyszedł czas na muzykę.

Punktualnie od 20:00 na scenę wyszedł zespół Poparzeni Kawą Trzy. Kapelę tworzą dziennikarze radiowi, a w zespole zobaczyć można między innymi Wojciecha Jagielskiego oraz Jacka Kreta. Muzyka zespołu jest mieszaniną wielu stylów muzycznych a ich utwory to duża doza ironii, odnosząca się do wielu ludzkich przypadłości.

Tuż przed godziną 22:00 nastąpił długo wyczekiwany dla wszystkich moment. Opadła kurtyna, a na estradzie pojawił się zespół Video. Publiczność, zwłaszcza jej młodsza część, nie przestawała bić braw, a muzycy rozpoczęli grać swoje największe przeboje. Nie zabrakło „Belli”, „Szminki róż” i piosenki „Środa czwartek”.  Niejednokrotnie muzycy wchodzili w interakcje z publicznością, co spotykało się z ogromnym aplauzem. Kulminacja nastąpiła w trakcie utworu „Idę na plażę”, kiedy to wokalista zespołu, Wojciech Łuszczykiewicz, zaprosił na scenę publiczność.

Jak co roku organizacja Dni Ziemi Ponieckiej stała na bardzo wysokim poziomie, przez co świętowanie przebiegało w sposób sprawny i bezproblemowy. Zawdzięczamy to dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury w Poniecu Maciejowi Malczykowi oraz jego pracownikom, Urzędowi Miasta z burmistrzem Jackiem Widyńskim na czele, hojnym sponsorom, Policji, Straży Pożarnej oraz wszystkim gościnnym mieszkańcom naszego miasta.

tekst: MK

 

XV Dni Ziemi Ponieckiej

Koncert zespołu SKANER

Koncert zespołu PIĘKNI I MŁODZI

Koncert zespołu POPARZENI KAWĄ TRZY

Koncert zespołu VIDEO

 

Blisko 220 biegaczy stanęło na starcie I Famag Biegu Poniecka 10 - tka, który odbył się w sobotę 20 lipca, w ramach tegorocznych Dni Ziemi Ponieckiej.

Pomysł zorganizowania imprezy biegowej, która mogłaby towarzyszyć Dniom Ziemi Ponieckiej pojawił się w firmie Famag i dzięki zaangażowaniu właścicieli firmy oraz gminy udało się go wcielić w życie. Organizację imprezy wsparli wolontariusze, wśród których były dzieci pracowników Famagu oraz harcerze.

Lista zawodników była już zamknięta na kilka dni przed startem. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie wydarzeniem organizatorzy postarają się, aby za rok, w kolejnej edycji limit był jeszcze większy.

Start i meta biegu zlokalizowana była na stadionie sportowym, czyli w miejscu, gdzie odbywały się wszystkie atrakcje z okazji Dni Ziemi Ponieckiej. Natomiast trasa licząca 10 kilometrów, którą musieli przebyć zawodnicy wiodła ulicami Ponieca oraz drogami leśnymi i śródpolnymi, gdzie piach dawał się biegaczom we znaki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie okolicznościowe medale a najlepsi w poszczególnych kategoriach nagrody. Po 37 minutach i 4 sekundach, jako pierwszy, linię mety przekroczył Tomasz Musiał z Dąbcza. Tuż za nim przybiegli Łukasz Orłowski z Wrocławia i Mariusz Tokarczyk z Legnicy.

Wśród kobiet najszybszą była Magdalena Śledź z Wąbiewa z czasem 41 minut i 30 sekund. Kolejne panie na mecie to: Anna Czerwińska z Rawicza i Jolanta Jeż z Gostynia.

Po dekoracji zwycięzców wśród wszystkich biegaczy rozlosowano wiele atrakcyjnych nagród.

Famag Poniecka 10-tka BIEG

Sponsorzy XV Dni Ziemi Ponieckiej