26 sierpnia 2019 Imieniny obchodzą Dobroniega, Joanna, Konstanty, Maksym, Maria, Wiktorian, Zefir, Zefiryn, Zefiryna

zielone.1.2019

 

Od 1 do 12 lipca 2019 roku odbył się I turnus Zielonych Wakacji organizowanych w gminie Poniec. Zajęcia jednocześnie odbywały się w 5 miejscowościach: Śmiłowie, Czarkowie, Łęce Małej, Łęce Wielkiej oraz Bogdankach.

Przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 13.00 na świetlicach odbywały się zorganizowane zajęcia m.in. plastyczne, techniczne, kreatywne i logiczne. Wśród najciekawszych należy wymienić Eksperymentalną Bibliotekę – zajęcia dla każdej grupy odbyły się w Bibliotece GCK w Poniecu, malowanie na Stretch folii, Duże bańki mydlane. Nie zabrakło animacji z chustą, rebusów, zagadek i podchodów. W pierwszym tygodniu Zielonych Wakacji odbył się konkurs na maskotkę/totem danej świetlicy. Ponadto w miejscowości Łęka Wielka i Czarkowo odbyły się profilaktyczne zajęcia z przedstawicielem jednostki KRUS w Gostyniu pt. „Upadek to nie przypadek”. Na najciekawsze prace plastyczne wykonane przez dzieci czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Na zakończenie turnusu, 12 lipca br. odbyła się wycieczka do Pirackiego Parku Rozrywki – Nenufar Kościan. Obszar podzielony jest na akweny wodne oraz kontynenty – wszystko w pirackiej scenografii. Na wycieczce dzieci mogły skorzystać z: Parku dmuchawców, Parku trampolin, Jumplandii, Chińskiego Parku linowego, Obrotowego domku, Czarnej dziury, Wykopalisk archeologicznych, Poduchy do skakania oraz 3 torowa Giga zjeżdżalnii pontonowej, i Pirackiej Kolejki Parkowej.

Od 15 lipca rozpoczął się II Turnus Zielonych Wakacji w 4 miejscowościach: Poniec ( sala GCK ), Drzewce, Rokosowo oraz Żytowiecko. Zajęcia zorganizowane będą trwały do 26 lipca br.  

Zapraszamy do galerii:

Foto – zajęcia

Foto – wycieczka