25 września 2018 Imieniny obchodzą Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław

Popup

herb c

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2018 roku  poz. 884 ze zmianami) zwołuję XXXVII Sesję Rady Miejskiej  w Poniecu na dzień 25 września 2018 roku o godz. 14:00  w  sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

RONDO 14.09.2018

Szanowni Państwo przystępujemy do opracowania ostatecznego projektu budowy ronda w obrębie skrzyżowania ulic Bojanowskiej i Rydzyńskiej. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, poruszających się w obrębie skrzyżowania. Budowa skrzyżowania typu „rondo” ma zapewnić płynność ruchu i w znacznym stopniu poprawić komunikację. W wyniku realizacji inwestycji nastąpi poprawa płynności ruchu, co w konsekwencji przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin wydzielanych przez silniki poruszających się pojazdów, a także przyczyni się do zmniejszenia hałasu oraz polepszenia warunków akustycznych na terenach graniczących z inwestycją.
Dla pojazdów poruszających się od ul. Rydzyńskiej w kierunku Bojanowa, zaprojektowano by-pass, który umożliwi przejazd z ominięciem ronda, którego szerokość jezdni zaprojektowano na 6,0 m. Projekt uwzględni również nowe oświetlenie skrzyżowania i najbliższego otoczenia.
Opracowaną koncepcję w zakresie zagospodarowania terenu, przedstawiamy Państwu, w celu uzyskania opinii i uwag do niej. Jeżeli będziecie Państwo mieli jakiekolwiek uwagi, prosimy o przedstawienie ich drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź w siedzibie Urzędu Miejskiego w Poniecu, w pokoju nr 9.

agricel

Na gruntach sprzedanych przez Gminę Poniec w „Ponieckiej Strefie Inwestycyjnej” pobudowano i oddano do użytku kolejną firmę. W dniu 7 września 2018 r. właściciele Spółki  dokonali uroczystego otwarcia firmy AGRICEL zajmującej się branżą w zakresie rolnictwa i ogrodnictwa.  Nowopowstała firma AGRICEL zakupiła w 2018 r. tereny pod zabudowę przemysłową i w dynamicznym tempie grunty zabudowała zapleczem magazynowym. Dogodne warunki inwestowania oraz zwolnienia podatkowe  spowodowały, że w nowopowstałej firmie swoje miejsce pracy znalazło już  kilkanaście osób.  „Cieszę się bardzo, że przygotowane przez nas tereny inwestycyjne zostały sprzedane w błyskawicznym tempie. Jest mi niezmiernie miło, że firma AGRICEL znalazła swoje miejsce właśnie w Poniecu w gminie gdzie branża ogrodnicza i rolnicza jest bardzo potrzebna. W imieniu Władz samorządowych i społeczeństwa Gminy Poniec, pragnę złożyć serdeczne gratulację i wyrazy uznania za wkład pracy i zaangażowanie w dynamiczny rozwój firmy. Życzę dalszych sukcesów zawodowych stale rosnącego zaufania kontrahentów, szerokich perspektyw rozwoju, trwałego umacniania na rynku oraz satysfakcji i trwałości w realizacji zamierzeń” – to między innymi słowa skierowane przez Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego  do Właścicieli Firmy.
Spółka AGRICEL jest drugą firmą działającą w „Ponieckiej Strefie Inwestycyjnej”, działalność na przygotowanych przez tut. samorząd terenach zapoczątkowała Spółka FAMAG zajmująca się branżą  opakowaniową, która produkuje wyroby z tworzyw sztucznych i rozprowadza je na rynek krajowy i międzynarodowy.  W Spółce FAMAG zatrudnionych jest również  około 60 osób.
Sprzedaży podlegała także największa w strefie działka licząca ponad 4 ha gruntu, na której poznański inwestor chce pobudować „Poniecki Park Technologiczny” i tym samym zatrudniać kilkadziesiąt osób.
Do sprzedaży w strefie inwestycyjnej pozostała już tylko jedna działka. W związku z dalszym zapotrzebowaniem gruntów inwestycyjnych zgłaszanym przez potencjalnych nabywców Gmina Poniec podjęła już starania  o pozyskanie  kolejnych gruntów na ten cel.

Galeria

Poniec 1a

Blisko 900.000 zł dofinansowania na budowę świetlicy w Sarbinowie otrzyma gmina Poniec ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Ta potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców inwestycja ma na celu wzrost poziomu aktywności i wspieranie integracji społecznej poprzez udostępnienie infrastruktury kulturalnej.
W dniu 10 września br. dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu Maciej Malczyk podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego umowę na dofinansowanie budowy świetlicy.
Szacunkowa wartość inwestycji to ponad 1.400.000 zł, a gmina otrzyma maksymalne wsparcie w wysokości ponad 60 procent wartości zadania.

memoriał boks


Walki bokserskie będą główną atrakcją I Memoriału im. Antoniego Gościańskiego, który odbędzie się 29 września br. w hali widowiskowo – sportowej w Poniecu.

Pochodzący z Kopania Antoni Gościański urodził się w 1926 roku. Mając 21 lat wyjechał do Warszawy, gdzie w trakcie służby wojskowej rozpoczął bogatą i obfitującą w sukcesy karierę bokserską, zdobywając m.in. 4 tytuły indywidualnego mistrza Polski czy 6 tytułów drużynowego mistrza kraju. Bokser był także uczestnikiem mistrzostw Europy w Mediolanie oraz igrzysk olimpijskich w Helsinkach.

Organizatorzy chcąc przybliżyć postać boksera zapraszają 29 września br. do hali widowiskowo –sportowej na otwarcie okolicznościowej wystawy, wysłuchanie prelekcji przedstawiającej sylwetkę Gościańskiego oraz na memoriał bokserski.

wyłączenia prądu


2018-09-18

07:30 - 16:30 gm. Poniec: Drzewce nr 1 do 5, nr 8 do 15, nr 40 do 50, gospodarstwo rolne, muszla koncertowa.

2018-09-19
10:30 - 14:30 gm. Poniec: ul. Dębowa nr 3, 5, działki nr 1190/2, 1192/2, 1192/3, ul. Akacjowa cała.

Co za ile i jak

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego zaprasza na szkolenie „Co, za ile i jak? Aspekty sprzedaży w małej firmie”, które odbędzie się w dniu 25 września 2018 roku (wtorek) w godzinach 9.00-15.00 w Sali SWPPG, Gostyń, ul. 1 Maja 13/3.

herb c

Ankieta dotycząca likwidacji przejazdów kolejowych w związku z przebudową linii kolejowej Lk 14 na odcinku Ostrów Wielkopolski – Głogów.

W związku z prowadzonymi pracami planistycznymi dotyczącymi przebudowy linii kolejowej Ostrów Wlkp – Leszno – Głogów, jedna a koncepcji przewiduje likwidację dwóch przejazdów kolejowych na terenie Gminy Poniec. Inwestor chcąc poznać zdanie mieszkańców gminy przygotował ankietę w której można zająć swoje stanowisko w tym temacie.

Link: https://mamzdanie.org.pl/apex/

Osoby zainteresowane po wejściu na stronę w oknie "Treść konsultacji" jest link do mapy z przedstawionymi lokalizacjami przejazdów do likwidacji. Po włączeniu mapy po lewej stronie pokaże się lista przejazdów po kliknięciu na wybrany przejazd pokaże się opis dotyczący planowanych prac.

W przypadku uwag (zgody lub sprzeciwu) proszę o dodanie komentarza w oknie "komentarze" na stronie mamzdanie.pl z podaniem numeru przejazdu którego tyczy się uwaga (numer przejazdu z listy na mapie).