22 stycznia 2018 Imieniny obchodzą Anastazy, Dobromysł, Gaudencjusz, Gaudenty, Marta, Wincenty
AA+ AA+ Wysoki
kontrast

Popup


Warning: getimagesize(aktualnosci/php/UserFiles/Image/2006/zyczenia/zyczenia1.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1558

Warning: getimagesize(aktualnosci/php/UserFiles/Image/2006/zyczenia/zyczenia1.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1558

W dniu 14 stycznia br. w Poniecu został zorganizowany XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. XV finał WOŚP rozpoczęły dzieci z Przedszkola Samorządowego w przedstawieniu pt. „Kopciuszek”, po nich koncert zagrała Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK. Uczniowie z Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku zaprezentowali przedstawienie „Z Amorem przez epoki” oraz układy taneczno-wokalne. Szkoła Podstawowa w Sarbinowie zaprezentowała inscenizację kilku wierszy, układ taneczny oraz utwory zagrane na instrumentach rodem z Poznania flażoletach. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Poniecu zaśpiewali piosenki w języku angielskim i niemieckim oraz zaprezentowali układ taneczny. Chór parafialny „Cecylia” wykonał najbardziej znane kolędy, a młodzież z Publicznego Gimnazjum w Poniecu zaprezentowała „Przedstawienie świąteczne”. Imprezę zakończył miejscowy zespół muzyczny Milord, umilając wieczór uczestnikom XV finału WOŚP.

W dniu 13 stycznia 2007r. w hali sportowej Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku odbył się VI Powiatowy Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „ŻYTOWIECKO 2007”.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Poniecu w ramach realizacji Programu Przeciwdziałania Narkomanii na terenie gminy Poniec przeprowadził w okresie od 27 listopada do 15 grudnia br.  konkurs pod hasłem „Bliżej siebie-dalej od narkotyków” dla uczniów klas I-III gimnazjum. Celem konkursu było ukazanie znaczenia więzi międzyludzkich w profilaktyce narkomanii. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy ukazującej znaczenie konkursowego hasła. Prace mogły być wykonane w trzech formach, tj. w formie listu do przyjaciela, ulotki lub plakatu.
Doceniając zaangażowanie uczniów gimnazjów z terenu gminy Poniec w ten konkurs Ośrodek Pomocy Społecznej w Poniecu nagrodził i wyróżnił najlepsze prace.

Temat tegorocznego Finału będzie taki sam, jak przed rokiem. Okazuje się, że pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach, jak i nauka pierwszej pomocy, to w Polsce dziedziny, w których dużo jeszcze jest do zrobienia. Ale budujące się efekty ostatniego roku naszych działań – Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” stał się wydarzeniem bezprecedensowym w skali całego świata.

Gminne Centrum Kultury w Poniecu pragnie zaprosić wszystkich mieszkańców miasta i gminy na wystawę malarstwa zorganizowaną przez sekcję plastyczną. .

Zaprasza 17 stycznia o godzinie 16:00 w budynku Biblioteki na konkurs dla czytelników.

W dniu 28 grudnia 2006 r. odbyły się gminne eliminacje do XI Festiwalu „Stajenka” w Pogorzeli, zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu.

Już po raz trzeci, bibliotekarka Oddziału Dziecięcego - Jolanta Pawłowska wraz z gościem Mariolą Nowak i maskotką-pluszowym misiem Bajtkiem, odwiedziła Przedszkole Samorządowe w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".
 

Ponad setka dzieci otrzymała paczki przygotowane przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej  w Poniecu. Prezenty zakupiono dzięki wsparciu sponsorów. Dzieci otrzymały paczki podczas spotkania z Mikołajem, które odbyło się w ponieckim kinie.