19 grudnia 2018 Imieniny obchodzą Abraham, Beniamin, Dariusz, Gabriela, Mścigniew, Nemezjusz, Tymoteusz, Urban

Popup


Warning: getimagesize(aktualnosci/php/UserFiles/Image/2006/zyczenia/zyczenia1.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1558

Warning: getimagesize(aktualnosci/php/UserFiles/Image/2006/zyczenia/zyczenia1.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1558

W pierwszym tygodniu ferii Gminne Centrum Kultury zorganizowało turnieje tenisa stołowego w dwóch miejscowościach na terenie gminy Poniec.

W dniu 29 stycznia br. (poniedziałek) o godz. 1400 w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbędzie się V Sesja Rady Miejskiej w Poniecu .

W dniu 14 stycznia br. w Poniecu został zorganizowany XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. XV finał WOŚP rozpoczęły dzieci z Przedszkola Samorządowego w przedstawieniu pt. „Kopciuszek”, po nich koncert zagrała Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK. Uczniowie z Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku zaprezentowali przedstawienie „Z Amorem przez epoki” oraz układy taneczno-wokalne. Szkoła Podstawowa w Sarbinowie zaprezentowała inscenizację kilku wierszy, układ taneczny oraz utwory zagrane na instrumentach rodem z Poznania flażoletach. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Poniecu zaśpiewali piosenki w języku angielskim i niemieckim oraz zaprezentowali układ taneczny. Chór parafialny „Cecylia” wykonał najbardziej znane kolędy, a młodzież z Publicznego Gimnazjum w Poniecu zaprezentowała „Przedstawienie świąteczne”. Imprezę zakończył miejscowy zespół muzyczny Milord, umilając wieczór uczestnikom XV finału WOŚP.

W dniu 13 stycznia 2007r. w hali sportowej Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytowiecku odbył się VI Powiatowy Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „ŻYTOWIECKO 2007”.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Poniecu w ramach realizacji Programu Przeciwdziałania Narkomanii na terenie gminy Poniec przeprowadził w okresie od 27 listopada do 15 grudnia br.  konkurs pod hasłem „Bliżej siebie-dalej od narkotyków” dla uczniów klas I-III gimnazjum. Celem konkursu było ukazanie znaczenia więzi międzyludzkich w profilaktyce narkomanii. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy ukazującej znaczenie konkursowego hasła. Prace mogły być wykonane w trzech formach, tj. w formie listu do przyjaciela, ulotki lub plakatu.
Doceniając zaangażowanie uczniów gimnazjów z terenu gminy Poniec w ten konkurs Ośrodek Pomocy Społecznej w Poniecu nagrodził i wyróżnił najlepsze prace.

Temat tegorocznego Finału będzie taki sam, jak przed rokiem. Okazuje się, że pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach, jak i nauka pierwszej pomocy, to w Polsce dziedziny, w których dużo jeszcze jest do zrobienia. Ale budujące się efekty ostatniego roku naszych działań – Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” stał się wydarzeniem bezprecedensowym w skali całego świata.