15 października 2018 Imieniny obchodzą Brunon, Gościsława, Jadwiga, Sewer, Tekla, Teresa

Popup

DSC01080

Pod takim hasłem jest obchodzony tegoroczny październik jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.

Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Poniecu przygotowana została wystawa pod hasłem „Książka nas łączy”, a także ogłoszono konkursy: plastyczny dla uczniów klas IV – VI oraz literacki dla starszych z klas VII – II, IIIG.

Dnia 27 października na zajęciach z wychowawcą wszyscy uczniowie klas IV – IIIG wzięli udział w zabawach z książką. Na początku zajęć wychowawca przeczytał fragment swojej ulubionej książki z dzieciństwa w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Następnie klasy zostały podzielone na grupy i każdy zespół otrzymał zadania do wykonania; wszystkie były związane z książką i biblioteką. Trzeba było m.in.: napisać zabawną instrukcję dotarcia do biblioteki szkolnej, ułożyć krzyżówkę z hasłem, zrobić zakładkę do książki, zaprojektować okładkę do ulubionej lektury, przygotować kartkę z życzeniami do biblioteki i zaprezentować ulubionego bohatera książkowego. Na zakończenie zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Książkowe ciekawostki”, z której dowiedzieli się o największej, najmniejszej, najdroższej, najstarszej i jeszcze innych naj… książkach i bibliotekach.
Tego dnia uczniów naszej szkoły na pewno połączyła książka!

W ramach obchodów święta bibliotek szkolnych we wszystkich klasach od VII do III g zostały przeprowadzone lekcje tematyczne - przygotowano prezentacje, referaty, quizy oraz krzyżówki. Na klasowych gazetkach pojawiły się prace plastyczne, m.in. kartki pocztowe z pozdrowieniami do biblioteki szkolnej i plakaty "Książka nas łączy", uczniowie z klasy II ag przygotowali wystawę na temat polskich laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

http://sp.poniec.pl/news/w-445/ksiazka-nas-laczy

 

DSC01088

DSC01124

DSC01131

DSC01152